Çanta

Çantalar

Çantalar

Kadınlar için çantalar harika aksesuarlardır. Sadece önemli şeyleri taşımakla kalmıyorlar, aynı zamanda görünüşü tamamlıyor ve gardırobunuzu da kolayca yükseltiyorlar. Kadın modası söz konusu olduğunda, el çantaları gerekli bir aksesuardır. Bir kadın için el çantaları moda aksesuarı, kişisel beyan ve kendini ifade etme biçimidir. Ancak tıpkı mücevher ve ayakkabı da olduğu gibi, gerçekten harika bir görünüm için doğru el çantası, kol çantası ya da sırt çantası seçmek önemlidir. 

Çanta Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelelim çanta seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli sorusuna… Önceliğiniz kıyafetiniz, ayakkabınız ve gidilecek yer olacaktır.  Çantaların genellikle renk tamamlayıcısı ayakkabılardır. Ancak günümüzde çantalar ve ayakkabıların seçimlerinde farklı renk seçimleri yapılabilmekte ve kombinasyonun iyi görünmesi önem taşımaktadır. Ayakkabı ve çanta seçimi kullanılan malzemeye göre de önem taşır. Bir deri çantayı, hasır yazlık ayakkabılarla kombine etmek mantıksız olabilir. Zevkiniz, ayakkabı seçiminizde olduğu gibi çanta seçiminizde de önemlidir. Bir düğüne ya da özel bir toplantıya katılmak üzere giyeceğiniz abiye kıyafetin tamamlayıcısı sıradan günlük kullanılacak bir çanta olamaz. Bir arkadaş toplantısına giderken de taşlı pullu bir gece el çantası kullanılamaz. Günümüzde çantalar farklı farklı kategorize edilse de bazı çantalar birden fazla ortamda kolaylıkla kullanılabilmektedir.  Bu da çantanın görüntü ve süslemelerine bağlıdır. Örneğin süslemeleri ile ön plana çıkan bir kol çantası günlük kullanımın yanı sıra, özel toplantılarda da tamamlayıcı bir unsur olabilir. Sırt çantaları, ve bel çantaları günlük yaşantı da kullanılabilen çantalar olmalarının yanı sıra tarzı farklı olan bazıları için aynı zamanda gece kıyafetlerini de tamamlayabilirler.  

Çanta Seçiminde Püf Noktaları

Tüm kadınlar çanta için alışveriş yapmayı sever. Birçoğunun mini çantalardan, sırt çantalarına, bel çantalarından kol çantalarına kadar büyük bir çanta koleksiyonu vardır. Ancak yine de çantaları sadece beğendikleri  için almaktansa küçük ipuçlarına ihtiyaç duyarlar. İşte sizler için derlediğimiz çanta seçimi ipuçları….

  • İlk düşünmeniz gereken şey, bir sonraki el çantanızı ne zaman ve nasıl kullanacağınızdır. Günlük kullanım veya başka bir amaç için bir işlev çantası mı arıyorsunuz? Karar verin ve ihtiyacınız olan çantayı aramaya başlayın.
  • Yüksek kaliteli bir çanta seçin, bir çantaya yatırım yaparken kaliteyi aramak çok önemlidir.
  • Deri bir çanta seçin. Deri harika bir üründür,  çünkü çok iyi yaşlanır. Yaşlandıkça daha iyi görünen hayattaki nadir şeylerden biridir. Bu yüzden bir yatırım çantası için harika bir seçimdir. Bu parçayı yıllarca kullanır ve sadece daha iyi hale gelmesi için yılların geçmesi gerekir.
  • Sevdiğiniz nötr bir renk seçin, çantalara yatırım yaparken daima  tek renk kahverengi  veya siyahı tercih etme eğiliminde olun. Neredeyse her şeyle eşleştirilebilen klasik ve çok yönlü bir renktir. Kot pantolonlardan ve atletlerden küçük siyah elbiseye kadar, nötr bir el çantası çok farklı stilleri, parçaları ve kişilikleri tamamlayabilir.
  • Büyük logolu çantalardan kaçının. Her şey gibi, trendler de gelir ve geçer. Bir el çantasına yatırım yaparken uzun vadede denemek ve düşünmek istersiniz. Yine de, ister sıradan bir çanta almak için gidin veya saygın bir etikete gidin, büyük bir logodan kaçınmaya çalışın. İncelik her zaman özeldir. Bir el çantası seçerken bu durumu göz önünde bulundurun. Çantanın yapısı ve boyutu dikkate alınmalıdır. Resmi bir görüşme için gittiğinizde çantanız sizin önünüze geçmesin. 

Ve elbette çantanızı temiz tutmayı, toz torbasında saklamayı unutmayın ve asla yerde bırakmayın.